Proton, kendi Google Docs versiyonunu piyasaya sürdü

Proton, Drive bulut depolama hizmetinde Google Docs’a benzeyen kendi versiyonunu duyurdu ve şirketin diğer ürünleri gibi uçtan uca şifreleme sunuyor. Proton, bu yeni özellik ile piyasadaki çoğu popüler ürünün göz ardı ettiği gizliliği sağladığını belirtti ve sağlık, medya, finans ve hukuk sektörlerinde kullanımını önerdi. Proton Docs, gelişmiş biçimlendirme ve resim ekleme seçeneklerine sahip olup, Google Docs gibi çeşitli formatlarda belge oluşturma, açma ve düzenleme imkanı sunuyor. Bunlar arasında Microsoft .docx de bulunuyor.

Proton Docs, Google Docs’a benzer işbirliği araçlarına da sahip. Kullanıcılar, belgelerini görüntülemek ve düzenlemek için başkalarını davet edebiliyor, ancak Proton hesabı olmayanların önce bir hesap oluşturması gerekiyor. Proton Drive’ın ücretsiz katmanı, temel belge özelliklerini içerdiği için kullanıcılar, hizmeti kullanmak için ödeme yapmak zorunda değil. Katılımcılar, belgede yorum ekleyebilir, yanıt verebilir ve bu yorumları çözebilirler. Ayrıca, kullanıcılar gerçek zamanlı olarak diğer katılımcıların varlığını ve imleç yerleşimlerini görebilir, böylece kimin hangi bölüm üzerinde çalıştığını bilip düzenlemelerin çakışmasını önleyebilirler.

Proton, Docs’un piyasaya sürülmesinin Google Workspace’in diğer uygulamalarının benzerlerini çıkarıp çıkarmayacağı konusunda bir açıklama yapmadı. Ancak şirket, son yıllarda çeşitli ürünlerle tekliflerini genişletti. Drive bulut depolama ve e-posta hizmetinin yanı sıra, VPN, şifreli takvim ve hatta bir şifre yöneticisi sunuyor. Proton Docs, önümüzdeki günlerde Proton kullanıcılarına sunulacak.

Proton, yeni Docs özelliği ile kullanıcılarına güvenli ve gizliliği ön planda tutan bir belge yönetim aracı sunuyor. Bu yeni hizmet, özellikle gizliliğin kritik olduğu sektörlerde büyük ilgi görecek gibi görünüyor. Proton’un genişleyen ürün yelpazesi, kullanıcılarının ihtiyaçlarına yönelik kapsamlı çözümler sunmaya devam ediyor. Siz Proton’un bu yeniliği hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir